"ВІДЛУННЯ"

студентська благодійна організація УКУ

“Робота з людьми, які мають особливі потреби у м. Сміла”

Географічні межі проекту охопили центральну частину України, а саме місто Сміла (Черкаська область). Місто має 70 000 населення, близько 17 – ти загальноосвітніх закладів серед яких є – «Смілянська спеціальна агальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів Черкаської обласної ради» у якому, навчаються діти з розумовою неповноправністю.
Там існує лише один реабілітаційний центр «Барвінок», який займається з дітьми, які мають особливі потреби, та один «Смілянський дитячий будинок-інтернат», у якому перебувають особи з інвалідністю до 35 років. Варто сказати, що у м. Сміла немає жодного приватного закладу, що займався б з дітьми з особливими потребами. Вище перераховані установи не відповідають всім потребам, що виникають у цих “особливих” сім`ях.  Більше того, через пострадянські стереотипи у Смілі спостерігається невпевненість,  пасивність і зневіра серед батьків, які виховують дітей з особливими потребами. Саме тому виникла необхідність підтримувати і заохочувати ініціативи, які надходять від молодих людей і самих батьків. На основі цього, варто підкреслити суспільно-соціальну актуальність проекту, яка полягає у:
- необхідності розвитку «активної групи»  молоді  для роботи з  дітьми  і молоддю, які мають особливі потреби  та проживають у м. Сміла;
- необхідності активізації батьків у яких є діти з особливими потребами, до взаємодії з іншими батьками, міської владою та освітніми закладами  через створення свого осередку, де можна буде проводити дозвілля разом;
- потребі залучення фахівців (психолога, соціального педагога та ін.),  до праці з дітьми та молоддю з  особливими потребами.

Тому, БО УКУ «Відлуння», спільно Центром духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» УКУ, об’єднує активну групу з 15 людей навколо проблем роботи з дітьми та молоддю, які мають особливі потреби та проживають у м. Сміла, а також навчає учасників групи працювати з цією цільовою аудиторією.